Efektywne czyszczenie domu i ogrodu dzięki myjkom wysokociśnieniowym

Kategoria: Blog

myjka ciśnieniowa

Właściciele domów z ogrodem lub działek wiedzą ile rzeczy na nich wymaga regularnego czyszczenia. Bramy wjazdowe ubrudzone pyłem i błotem, sprzęt ogrodowy obklejony w ziemią i nawozem czy weranda klejąca się po rozlaniu na niej słodkiego napoju to tylko przykłady kilku z nich. Czasami szlauch z wodą nie radzi sobie z zabrudzeniami i niezbędne jest wspomaganie się mopem. Zakup jednego urządzenia może być rozwiązaniem wszystkich tego typu problemów.

Profesjonalne czyszczenie

Chyba wszyscy znają myjki wysokociśnieniowe z myjni samochodowych. Woda pod dużym ciśnieniem radzi sobie ze zmyciem dosłownie wszystkiego. Dlatego też myjka ciśnieniowa  w mniejszym, domowym wydaniu jest świetnym pomysłem na nowy gadżet, który uzupełni sprzęt w naszym garażu. Myjka dobrego producenta pomoże nam w delikatnym oczyszczeniu wielu przedmiotów, do których nie możemy używać mocnych detergentów. Niektóre myjki sprzedawane są w komplecie ze specjalnymi nakładkami, które dostosowane są np. do czyszczenia powierzchni płaskich, by praca była jeszcze lżejsza. Sprzęt do użytku domowego cechuje się z reguły kompaktowymi rozmiarami, jest więc wygodny w przechowywaniu .

Mycie samochodu

Myjka ciśnieniowa jest nieoceniona przy myciu samochodu, motocykla czy roweru. Mycie pojazdu wodą pod niskim ciśnieniem wymaga dodatkowego szorowania go szmatką lub gąbką, a to z kolei źle wpływa na lakier. Mycie ciśnieniowe pozwala na dokładne oczyszczenie nawet wąskich szpar czy chociażby bieżnika w oponie. Jest szczególnie pożądane do zmycia z auta soli, którą posypywane są drogi w zimie. A ta dostaje się w każdy zakamarek samochodu.  Niektóre myjki mają pojemnik  na detergent, który pozwala na mycie pojazdu aktywną pianą. Część myjek pozwala także na podgrzanie wody, czyli jeszcze efektywniejsze czyszczenie.