Czym charakteryzują się odkurzacze wielofunkcyjne

Odkurzacz to nieodzowny element każdego domu. Pozwala pozbyć się kurzu i zabrudzeń z naszych podłóg i dywanów. Jednakże zdarza się, że zwykłe odkurzenie nie wystarcza. Szczególnie jeśli mamy zwierzaka albo cierpimy na alergię. Wtedy dobrą alternatywą dla zwykłego odkurzacza jest urządzenie wielofunkcyjne, czyli odkurzacz wyposażony w funkcję prania. Nim jednak zdecydujemy się na zakup, należy uświadomić sobie, że odkurzacz wody i piorący to dwie różne rzeczy. Odkurzacz wodny posiada tylko filtr w postaci pojemnika z wodą. Drugi zaś oprócz odkurzania wzbogacony jest również w funkcję prania. Pozwala ona na łatwe i skuteczne czyszczenie dywanów, wykładzin i tapicerek.

Kategoria: Blog

odkurzacze wielofunkcyjne

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz piorący

Odkurzacz wielofunkcyjny posiada najczęściej dwa pojemniki. W jednym z nich znajduje się woda z odpowiednim detergentem, do drugiego zasysana jest woda z zabrudzeniami. Najpierw na praną powierzchnię odkurzacz wtłacza pianę, aby następnie zassać ją wraz z zanieczyszczeniami. Istotnymi kwestiami podczas zakupu tego typu odkurzacza jest siła ssania i moc urządzenia. Im większa siła ssania, tym czyszczenie przebiega szybciej i prościej. Moc natomiast ma wpływ na wydajność. Moc odkurzacza warto dobierać w zależności od powierzchni w jakiej będzie używany. Warto również zwrócić uwagę czy odkurzacz zaopatrzony jest w dwa zbiorniki – zapobiegnie to mieszania się wody brudnej z czystą.

Zalety odkurzacza piorącego

Odkurzacz piorący pozwala na dogłębne i dokładne czyszczenie dywanów, podłóg, tapicerki zarówno meblowej, jak i samochodowej. Urządzenia te łatwo zazwyczaj opróżnić i napełnić wodą. Również wymiana filtra nie sprawia problemów. Ogromną zaletą jest fakt, że dzięki zastosowaniu pojemników z wodą, odkurzacze piorące zatrzymują w sobie kurz i roztocza, dzięki czemu są polecane alergikom. Ponadto odkurzacz wielofunkcyjny pełni zarówno rolę tradycyjnego urządzenia tego typu, jak i piorącego.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.