Czyszczenie różnych rodzajów podłóg. Co trzeba wiedzieć?

Kategoria: Blog

mop parowy

Czyszczenie podłóg to jedna z podstawowych czynności, jaką należy regularnie wykonywać, aby utrzymać porządek i estetyczny wygląd domu czy obiektu użytku publicznego, np. sklepu, hotelu, gabinetu, biura itd. Wszelkie zabiegi z tego zakresu powinny być jednak wykonywane w sposób przemyślany i dostosowany do konkretnych potrzeb danej powierzchni.

Czyszczenie podłóg — zastosowanie środków czyszczących

Rodzajów pokryć podłogowych jest bardzo wiele. Panele, parkiety drewniane, wykładziny, dywany, różne typy płytek — to tylko kilka z możliwych wariantów. Każdy z tych typów podłóg ma nieco inne wymagania dotyczące czyszczenia i pielęgnacji. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań, należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi postępowania z konkretnym materiałem (np. instrukcja producenta, wskazówki sprzedawcy). Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku doboru środków czyszczących i preparatów do pielęgnacji. Najlepiej wybierać produkty przeznaczone do zastosowania w przypadku konkretnej podłogi, np. powierzchni drewnianych. Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór różnorodnych artykułów z tego zakresu, więc nie powinniśmy mieć większego problemu z ich zakupem. Jest to bardzo ważne, gdyż użycie nieodpowiedniego preparatu może być nie tylko nieskuteczne, ale w niektórych przypadkach wręcz szkodliwe dla powierzchni.

Skuteczne czyszczenie podłóg — niezbędny sprzęt

Bardzo wiele zabrudzeń na powierzchniach podłóg jesteśmy w stanie usunąć nawet bez stosowania specjalnych środków czyszczących. Wystarczy użyć odpowiednich sprzętów, np. parownic. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo skuteczne, ale i oszczędne oraz ekologiczne. Doskonałym tego przykładem są urządzenia marki Kärcher dla domu i ogrodu dostępne w naszej ofercie.

Podstawowym urządzeniem do czyszczenia podłóg jest odkurzacz. W zależności od tego, czy podłogi zostały wykończone drewnem, płytkami, panelami czy też znajdują się na nich dywany, wybrać można odpowiedni model odkurzacza, który zapewni efektywne działanie. W naszej ofercie znajdziesz m.in. odkurzacze ręczne, elektryczne, bezworkowe czy z filtrem wodnym. Ciekawym rozwiązaniem są też odkurzacze parowe, które czyszczą i odkurzają jednocześnie. Czyszczenie parą jest skuteczne i pozwala sprawnie pozbyć się nawet bardzo mocnych zabrudzeń. Tego rodzaju sprzęt pozwala na usuwanie kurzu i zabrudzeń nie tylko z różnego rodzaju podłóg, ale i dywanów oraz mebli tapicerowanych. Przydatne mogą okazać się też odkurzacze wielofunkcyjne, które mogą być wykorzystywane do wielu zadań. Są to m.in. odkurzacze piorące czy odkurzacze kominkowe do usuwania popiołu z paleniska.

Jeśli poszukujesz alternatywy dla standardowych odkurzaczy, możesz zdecydować się na wygodną w użyciu szczotkę elektryczną, która działa sprawnie, dokładnie i jest w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc.

Zmywanie podłóg na mokro to kolejna niezbędna czynność, którą należy wykonać w przypadku większości powierzchni. Zamiast klasycznego mopa można użyć urządzenia elektrycznego marki Kärcher, które łączą w sobie funkcje odkurzania i zmywania. Jego istotną zaletą jest bardzo szybkie działanie. Myta podłoga jest zupełnie sucha chwilę po zakończeniu sprzątania! Jest to urządzenie szczególnie przydatne w miejscach, które nie mogą zostać na zbyt długi czas wyłączone z użytkowania. Elektryczny mop umożliwia sprzątanie bez zbędnego wysiłku i jest nawet do 20% skuteczniejszy niż mopy ręczne. Jeśli poszukujesz wyjątkowo skutecznego czyszczenia trudnych zabrudzeń, a jednocześnie zależy ci również na dezynfekcji powierzchni, zwróć uwagę na parownice Kärcher. Znajdują one zastosowanie w różnych pomieszczeniach i gwarantują oszczędne oraz ekologiczne sprzątanie bez użycia środków czyszczących.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.