Efektywne czyszczenie domu i ogrodu dzięki myjkom wysokociśnieniowym

Kategoria: Blog

myjka ciśnieniowa

Właściciele domów z ogrodem lub działek wiedzą ile rzeczy na nich wymaga regularnego czyszczenia. Bramy wjazdowe ubrudzone pyłem i błotem, sprzęt ogrodowy obklejony w ziemią i nawozem czy weranda klejąca się po rozlaniu na niej słodkiego napoju to tylko przykłady kilku z nich. Czasami szlauch z wodą nie radzi sobie z zabrudzeniami i niezbędne jest wspomaganie się mopem. Zakup jednego urządzenia może być rozwiązaniem wszystkich tego typu problemów.

Profesjonalne czyszczenie

Chyba wszyscy znają myjki wysokociśnieniowe z myjni samochodowych. Woda pod dużym ciśnieniem radzi sobie ze zmyciem dosłownie wszystkiego. Dlatego też myjka ciśnieniowa  w mniejszym, domowym wydaniu jest świetnym pomysłem na nowy gadżet, który uzupełni sprzęt w naszym garażu. Myjka dobrego producenta pomoże nam w delikatnym oczyszczeniu wielu przedmiotów, do których nie możemy używać mocnych detergentów. Niektóre myjki sprzedawane są w komplecie ze specjalnymi nakładkami, które dostosowane są np. do czyszczenia powierzchni płaskich, by praca była jeszcze lżejsza. Sprzęt do użytku domowego cechuje się z reguły kompaktowymi rozmiarami, jest więc wygodny w przechowywaniu .

Mycie samochodu

Myjka ciśnieniowa jest nieoceniona przy myciu samochodu, motocykla czy roweru. Mycie pojazdu wodą pod niskim ciśnieniem wymaga dodatkowego szorowania go szmatką lub gąbką, a to z kolei źle wpływa na lakier. Mycie ciśnieniowe pozwala na dokładne oczyszczenie nawet wąskich szpar czy chociażby bieżnika w oponie. Jest szczególnie pożądane do zmycia z auta soli, którą posypywane są drogi w zimie. A ta dostaje się w każdy zakamarek samochodu.  Niektóre myjki mają pojemnik  na detergent, który pozwala na mycie pojazdu aktywną pianą. Część myjek pozwala także na podgrzanie wody, czyli jeszcze efektywniejsze czyszczenie.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.