Efektywne sprzątanie: odkurzacz piorący

Kategoria: Blog

Odkurzacze piorące

Sprzątanie mieszkania czy domu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Nie dość, że jest czasochłonne i wymaga wysiłku, to jeszcze nie raz okazuje się, że jego efekty są mierne. Wiedzą o tym zwłaszcza posiadacze mały dzieci i psów. Zarówno „mali dorośli” jak i domowe pupile potrafią nieźle nabałaganić. Czasami robią to ta skutecznie, że plamy na sofie czy dywanie są prawie niemożliwe do usunięcia. Jak sobie wtedy z nimi radzić?

Na mokro!

Przede wszystkim usuwanie trudnych plam jest o wiele skuteczniejsze, gdy robimy to na „na mokro”. Do pracy niezbędna jest ciepła woda i dobry środek czyszczący. Należy jednak pamiętać, że nie może on być zbyt mocny, by nie odbarwił i nie uszkodził materiału. Plamy w miarę możliwości nie powinno się nazbyt szorować, aby materiał nie zmechacił się. W przypadku niewielkiej plamy czyszczenie zazwyczaj przynosi efekt, chociaż jest żmudne. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy solidnie wyczyścić cały narożnik lub dywany w domu. Do tych zadań niezastąpiony jest profesjonalny odkurzacz piorący.

Z odkurzaczem

Odkurzacze piorące pozwalają na szybkie i efektywne sprzątanie. Dzięki nim można skutecznie i szybko doprać zaplamione dywany, tapicerowane meble, czy brudne fotele w samochodzie. Jak działa taki odkurzacz? To bardzo proste. Używa się go ze specjalnym preparatem piorącym, który wchłania się  w dany materiał i wyciąga z niego brud, tak jak zwykły proszek do prania. Następnie odkurzacz wysysa wilgoć, a wraz z nią brud, z mebla lub dywanu, dzięki czemu pozostaje on co najwyżej lekko wilgotny. Ssawka odkurzacza umożliwia wygodne dostanie się do każdej części mebla, a dzięki szerokim końcówkom można szybko uprać nawet spory dywan. Odkurzacze piorące są nieocenione w dokładnym sprzątaniu. W domach, w których mieszkają psy, dywany i meble tapicerowane powinny być prane przynajmniej raz na kwartał, nawet wtedy, gdy nie wydają się brudne. Dzięki praniu z materiału usuwamy też różnego rodzaju bakterie i drobnoustroje. To z kolei wpływa na nasze zdrowie i komfort wypoczywania we własnym domu.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.