Jak myje się podłogę w hipermarkecie?

Kategoria: Blog

podłogi w wielkich supermarketach

Wszyscy wiemy jak trudno czasami zmobilizować się do dokładnego umycia podłogi w domu. Chociaż najłatwiej jest przemyć podłogę zwykłym mopem nie raz okazuje się, że nie domywamy jej dokładnie. Na panelach pozostają nie raz grudki zaschniętego sosu z obiadu czy resztki psiego jedzenia, które po prostu trzeba doczyścić ręcznie. Raz na jakiś czas musimy więc dokładnie, na kolanach, kawałek po kawałku wyszorować podłogę tak, by odzyskała dawny splendor. Zadanie to jest wyczerpujące nawet w małych mieszkaniach. Jakim cudem więc udaje się utrzymywać podłogę w czystości w takich miejscach jak hipermarkety, dworce kolejowe czy kościoły?

Profesjonalny sprzęt

Czyszczenie podłóg w tego typu miejscach oczywiście nie jest przeprowadzane ręcznie. Do sprzątania sklepów wielkoformatowych zatrudniane są wyspecjalizowane ekipy sprzątające, które dysponują odpowiednim sprzętem. Solidne, efektywne myjki, profesjonalne szorowarki, oraz nowoczesne polerki sprawiają, że nawet podłogę o wielkiej powierzchni da się umyć szybko i skutecznie. Na rynku dostępny jest ogromny wybór maszyn tego typu. Wiele z nich umożliwia sprzątanie zarówno na sucho jak i na mokro. Do wielu modeli można dokupować różnorodne akcesoria, dzięki którym sprzątanie jest jeszcze wygodniejsze. Profesjonalny sprzęt świetnie radzi sobie z każdym typem podłogi. Dla ekipy sprzątającej nie ma więc znaczenia, czy będzie miała do czynienia z posadzką z kamienia, czy np. z drewna. Odpowiednio dobrana maszyna i detergent dokładnie umyje podłogę nie uszkadzając jej, co jest szczególnie ważne np. przy zabytkowych podłogach w kościołach czy muzeach.

Obsługa sprzętów

Na rynku dostępne są różne urządzenia, dedykowane do większych i mniejszych powierzchni. Części z nich po prostu prowadzi się ręcznie, jednak modele dedykowane do sporych powierzchni są samojezdne, mają nawet wygodne siedzenie dla operatora. Osoba sprzątająca sklep w tym przypadku nie musi więc nawet przemierzać go całego po kilka razy dziennie, a jej praca jest komfortowa i przyjemna.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.