Jak przyspieszyć prasowanie w domu – 10 porad, z których warto skorzystać

Kategoria: Blog

prasowanie

Dla niektórych osób prasowanie jest odprężające i wyciszające, jednak dla wielkości zdecydowanie jest to nudna i żmudna praca. Niestety z tej czynności nie jesteśmy w stanie zrezygnować z uwagi na to, że wszyscy lubią mieć dobrze wyprasowane ubrania, co sprawia, że wyglądamy schludniej. Jeśli prasowanie Wam również sprawia trudność, koniecznie przeczytajcie ten artykuł. Przedstawimy Wam 10 porad jak usprawnić tę czynność.

Co warto wiedzieć na temat prasowania, aby przyspieszyć prace?

Niejednej osobie prasowanie kojarzy się ze stertą ubrań i godzinami spędzonymi przy żelazku. Jednak istnieje kilka zasad, które po zastosowaniu przyspieszą Waszą pracę.

  • Pierwszą czynnością, którą każdy z Was wykonuje, jest wypranie ubrań. Dlatego warto zadbać o to, aby włożyć mniejszą ilość ciuchów do pralki, dzięki temu lepiej się wypiorą i będą mniej pogięte.
  • Następie gdy Wasze ubrania się wypiorą, należy je od razu rozwiesić na sznurku. Wykonując tę istotną czynność, zapobiegamy zaśmierdnięciu, ale także ciuchy nie wysuszą się samoistnie, leżąc pogięte w pralce. Należy je dobrze wytrzepać tak, aby tkanina się sama lekko wyprostowała.
  • Dla osób z większym budżetem proponujemy zaopatrzyć się w suszarkę, jest to rewelacyjna sprawa ze względu na to, że ubrania będą zdecydowanie mniej pogięte.
  • Pomocne jest również rozwieszanie ubrań na wieszakach. Trzeba natomiast uważać, aby nie rozwieszać swetrów w ten sposób, ponieważ woda, która będzie uciekać może je rozciągnąć.
  • Ściągnięcie prania lekko wilgotnego ułatwi Wam prasowanie, ponieważ ubrania są bardziej podatne na parę.
  • Wybór żelazka jest najistotniejszym elementem tego procesu, ponieważ to od niego głównie będzie zależeć efekt końcowy. Na rynku można znaleźć naprawdę sporo różnych urządzeń do prasowania. Warto wybrać żelazko, które wytwarza parę na poziomie około 40-45 g/min, rozluźnia ona włókna, co ułatwia prasowanie.
  • Wasze stanowisko jest również bardzo ważne ze względu na to, że wykonywana praca jest na stojąco i obciąża kręgosłup. Warto zdecydować się na dobrą deskę do prasowania, która będzie stabilna oraz miała możliwość regulowania wysokości nawet do 100 cm. Dobrze wyprofilowana deska ułatwi prasowanie koszul, kołnierzyków oraz rękawów.
  • Pokrowiec bawełniany metalizowany ułatwia prace z uwagi na to, że odbija ciepło i sprawia, że dana rzecz jest prasowana z oby dwu stron.
  • Prasując ubrania z plisami, możecie użyć klamerek, aby szczepić zagięcia. Pozwoli to na dokładne wyprasowanie spódnicy bądź innych rzeczy tak, aby ich nie rozprasować.
  • W przypadku grubych rzeczy, które są oporne na wyprasowanie preparaty zawierające ocet lub krochmal zmiękczają tkaninę, co ułatwia prace. Można je samemu zrobić w domu bądź kupić w sklepie.

Stosując te porady podczas prasowania, z pewnością zaoszczędzicie trochę czasu i ułatwi Wam to prace.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.