Jak wymieniać worki i filtry w odkurzaczach?

Kategoria: Blog

filtry do odkurzacza

Dawniej obsługa odkurzacza była banalnie prosta. Dziś, będąc właścicielami nowoczesnych wielofunkcyjnych modeli, nie zawsze jesteśmy pewni, jak prawidłowo wymieniać w nich filtry i worki. Tymczasem jest to prostsze, niż się wydaje.

Instrukcja wymiany worka i filtra w odkurzaczu

Zanim przystąpisz do czynności wymiany, upewnij się, że odkurzacz nie jest podłączony do zasilania. Następnie odłącz górną część od reszty urządzenia i unieś ją. Na pokrywie z przodu odkurzacza zazwyczaj znajduje się przycisk, który należy nacisnąć, by otworzyć sprzęt bez uszkadzania go.

Gdy usunęliśmy już pokrywę, zlokalizujmy worek – powinien być umieszczony w specjalnie przeznaczonym do tego uchwycie, który zazwyczaj znajduje się w samym środku urządzenia. Przyjrzyjmy się napełnionemu workowi i zapamiętajmy, jak jest ułożony. Potem ostrożnie go zdemontujmy i wyrzućmy do śmieci, a w jego miejsce włóżmy nowy. Uchwyt do worków powinien być wyposażony w zatrzaski służące do utrzymywania ich w miejscu – użyjmy ich do unieruchomienia worka w pozycji, w jakiej znajdował się poprzedni. Teraz wystarczy tylko nałożyć pokrywę z powrotem – odkurzacz jest gotowy do pracy.

Jeżeli przy okazji chcemy wymienić filtr, poszukajmy go tuż za workiem – będzie znajdował się wewnątrz niewielkiej kratki, którą należy uchylić. Na ogół filtry produkowane są w jednolitym rozmiarze, by ich aplikacja była możliwa niezależnie od tego, jaki typ odkurzacza posiadamy. Jeżeli jednak kupiony przez nas filtr jest za duży, przytnijmy go do wymaganych rozmiarów. By uniknąć podobnych sytuacji, starajmy się kupować oryginalne filtry pochodzące od producenta naszego odkurzacza.

Gdy już zlokalizujemy stary filtr, wyciągnijmy go ze środka i wyrzućmy, a w jego miejscu umieśćmy nowy, zamykając za nim kratkę. Jeżeli model odkurzacza, którego używamy, wyposażony jest w więcej niż jeden filtr, wymieńmy je wszystkie w taki sam sposób, jak zrobiliśmy to z pierwszym. Po dokonaniu tych czynności zamknijmy klapę. Odkurzacz będzie od razu gotów do użycia.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.