Kosiarka samojezdna – robot charakterystyka

Kategoria: Blog

kosiarka samojezdna

Wiele właścicieli ogródków lubi kosić trawę, ponieważ jest to dla nich czynność relaksująca. Są jednak i tacy ludzie, którzy nie odnajdują w tym zajęciu żadnej przyjemności, a koszenie trawy jest dla nich katorgą. Dla takich właśnie osób został zaprojektowany specjalny robo koszący, czyli kosiarka samojezdna, która wykona tę męczącą pracę za nas.

Zalety robotów koszących:

Oszczędność czasu – to podstawowy argument przemawiający za zakupem robota. W czasie, gdy on kosi za nas trawnik, my możemy zająć się innymi sprawami, rozwinąć nasze zainteresowania czy spędzić czas z bliskimi.

Dokładność koszenia – efekty koszenia są rewelacyjne. Roboty mogą obsłużyć trawniki o powierzchni od 500 do 6000 m². Sprawnie omija wszelkie przeszkody i skupia się wyłącznie na trawie.

Cichość pracy – nie ma nic mniej przyjemnego niż zostać obudzonym wcześnie rano przez hałasującą kosiarkę do trawy sąsiada, robot koszący wykonuje swoją pracę w ciszy i dzięki temu nie drażni naszych uszu. Może wykonywać swoją pracę zarówno w dzień, jak i w nocy.

Ekologia – akumulatory robotów koszących są w stanie pracować nawet kilkanaście godzin, a po skończonej pracy kosiarka sama się wyłącza.

Bezpieczeństwo – posiadają wiele zabezpieczeń, które powodują, że spokojnie mogą kosić trawę nawet podczas przebywania w ogrodzie zwierząt czy dzieci. W momencie podnoszenia, czujnik bezpieczeństwa zatrzymuje nóż.

Można spokojnie wyjechać na urlop – nawet podczas naszej nieobecności możemy zaprogramować robota tak, aby regularnie wykonywał swoją pracę. Ustawia się konkretne dni i godziny jego pracy i można spokojnie wypoczywać na urlopie, wiedząc, że po powrocie zastaniemy przystrzyżony trawnik.

Deszcz mu nie straszny – został wyposażony w czujniki deszczu, które informują go o opadzie i powodują jego natychmiastowy powrót do stacji dokowania, gdzie pozostaje aż do momentu ustania deszczu.

Kosząc, nawozi – dzieje się tak, ponieważ kosząc trawę pozostawia jej krótkie ścinki, które szybko się rozkładają i stanowią naturalny nawóz dla naszego trawnika.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.