Kupujemy kosiarkę

Trudno wyobrazić zadbany ogród czy podwórko bez odpowiedniej kosiarki. Regularne strzyżenie powoduje, że trawnik wygląda ładnie i zdrowo. Jednakże koszenie kojarzy się ze żmudną i długotrwałą. Pracę ułatwi nam odpowiednio dobrana kosiarka. Świetną decyzją jest zakup kosiarki Stiga, ponieważ marka ta skupia się na wprowadzaniu innowacji i ciągłym ulepszaniu swoich produktów. Dzięki temu możemy być pewni, że wybrany model będzie bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu.

Kategoria: Blog

wybór kosiarki

Kosiarka elektryczna czy spalinowa

Wybór między kosiarką spalinową a elektryczną uzależniony jest w dużej mierze od obszaru roboczego oraz naszych środków finansowych. Kosiarki spalinowe sprawdzą się w dużych ogrodach, nie tylko z powodu, że charakteryzuje się dużą mocą, ale równie dlatego, że nie wymaga dostępu do źródła prądu. Nadaje się ona również do koszenia wysokiej lub mokrej trawy. Moce silników kosiarek spalinowych wahają się przeważnie od 3,5 do 5,5 koni mechanicznych. Oznacza to, że szybciej poradzimy sobie podczas koszenia dużej powierzchni. Kosiarki z silnikiem elektrycznym są tańsze od wersji spalinowej. Zazwyczaj są również łatwiejsze w konserwacji i cichsze. Ich silnik nie osiąga jednak tak dużej mocy, a co za tym idzie praca z nimi zajmuje nieco więcej czasu. Jednakże największym ograniczeniem w przypadku kosiarek elektrycznych jest dostęp do źródła zasilania. Dlatego będą one lepsze w przypadku mniejszych ogrodów lub podwórek.

A może robot?

Nie każdy ma czas i chęć, aby regularnie dbać o swój ogród. Z pomocą w takim przypadku przychodzi kosiarka automatyczne czyli robot do koszenia trawy. Zazwyczaj jest to niewielki robot o ergonomicznym kształcie, pracujący na bateriach litowo-jonowych, których żywotność jest 2-3 razy dłuższa niż żywotność akumulatora ołowiowo-kwasowego. Robot wykorzystuje losowo wybrany wzór koszenia, pozostawiając krótkie ścinki trawy, które nie psują wyglądu podwórka, a jednocześnie ulegają szybkiemu rozkładowi, stając się świetnym nawozem. Pracę robota-kosiarki można zaprogramować na odpowiedni godziny lub uruchomić za pomocą naciśnięcia przycisku start.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.