Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Kategoria: Blog

suchy lód

Technologia czyszczenia suchym lodem jest procesem precyzyjnym, w którym wykorzystuje się urządzenie miotające. Za pomocą strumienia sprężonego powietrza wyrzucany jest z niego granulat suchego lodu, który w zderzeniu z czyszczoną powierzchnią schładza ją, co sprawia, że warstwa zanieczyszczeń staje się bardziej łamliwa i krucha. Dzięki temu osłabia się jej połączenie z zabrudzoną dotąd powierzchnią. Warstwa zanieczyszczeń oddziela się od podłoża, a następnie usuwa się ją strumieniem granulatu.

Operator urządzenia zasilanego suchym lodem oczyszcza powierzchnię miejsce przy miejscu, co pozwala na prowadzanie procesu czyszczenia na styku różnych materiałów bez ich uszkodzenia. Z tego względu można czyścić nim metal, nawet jeśli znajduje się w pobliżu gumy. Nasza wypożyczalnia maszyn piorących pozwala na zastosowanie urządzenia czyszczącego, które nie uszkodzi materiału macierzystego oraz nie nada mu porowatości. Warto także pamiętać, że suchy lód umożliwia oczyszczanie powierzchni „na sucho”, dzięki czemu aplikacja możliwa jest także w miejscach pod napięciem. Czyszczenie suchym lodem nie generuje także dodatkowych odpadów, ponieważ sublimuje się bezpośrednio do atmosfery.

Zastosowanie suchego lodu

Technologia czyszczenia powierzchni suchym lodem znajduje zastosowanie tam, gdzie użycie metod konwencjonalnych nie jest możliwe lub gdy nie dają pożądanych rezultatów. Zastosowanie tej metody zalecane jest w przypadkach, gdy czyszczona powierzchnia jest narażona na uszkodzenie, co ma miejsce między innymi przy elementach aluminiowych. Ze względu na brak naruszenia powierzchni podłoża wykorzystuje się ją w wielu różnych branżach. Możliwość zastosowania suchego lodu w wielu miejscach bez konieczności demontowania poszczególnych części urządzeń, a także skuteczność i wszechstronność zastosowania tej technologii sprawiają, że jest coraz bardziej polecana.

Suchym lodem posługują się między innymi pracownicy czyszczący formy, maszyny oraz urządzenia wchodzące w skład przemysłu spożywczego, gumowego, metalowego, aluminiowego oraz motoryzacyjnego. Co więcej, przy jego użyciu czyści się maszyny drukarskie oraz elewacje w budownictwie. Suchy lód używany jest także w energetyce, gdzie myje się przy jego użyciu turbiny oraz transformatory.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.