Parownice Kärcher – kompendium wiedzy o sterylnej czystości

Kategoria: Blog

parownica

Firma Kärcher przyzwyczaiła swoich klientów do doskonałej jakości pracy z urządzeniami, jakie produkuje. Począwszy od odkurzaczy przemysłowych aż po myjki ciśnieniowe efekt zawsze jest zadowalający, co potwierdza solidna, utrzymująca się od lat pozycja na rynku. Być może niektórych zdziwi fakt, że Kärcher oferuje również parownice, które mogą być zarówno ostatnim krokiem na drodze sprzątania, jak i jedynym. 

Mopy parowe Kärcher to urządzenia niewymagające stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Korzystając jedynie z wody i ciepła oferują rezultat idealnie wyczyszczonej powierzchni. Dzięki wysokiej temperaturze pary, jaką operuje urządzenie można zapomnieć o szorowaniu czyszczonych materiałów, pozbywając się jednocześnie obawy o ich zniszczenie przez nadmierne tarcie. Dzięki temu, urządzenia parowe firmy Kärcher są jak najbardziej przyjazne alergikom. To nie bez znaczenia, szczególnie dziś, kiedy uczula nas tak wiele różnych czynników. 

Dzięki wymiennym nakładkom, jakie firma dołącza w zestawie do samej parownicy można wyczyścić dom docierając do najbardziej ukrytych zakamarków. Co więcej, dzięki wymiennym elementom przedłużającym dyszę nie należy obawiać się o komfort swoich pleców czy dostępność do punktów położonych wysoko lub przeciwnie – bardzo nisko. 

Parownice Kärcher skutecznie zabijają wirusy i bakterie

Z ramienia firmy zlecono niezależnemu laboratorium przeprowadzenie badania skuteczności ich parownic w walce z wirusami. Z testów wynika, że jeśli urządzenia parowe używane są w sposób zgodny z zaleceniami producenta, to są one w stanie usunąć nawet do 99,999% wirusów otoczkowych z twardych powierzchni. Takie wirusy, to m.in. koronawirus i wirus grypy. Poza tym testy wykazały również skuteczność urządzeń w walce z powszechnymi w naszych domach bakteriami na poziomie zbliżonym do testów na wirusach. Badanie przeprowadzono na powierzchni twardej paneli PCV korzystając z największego strumienia pary z dyszy, nakładki z mikrofibry przy prędkości 30 cm czyszczonej powierzchni na sekundę. Drobnoustroje będące przedmiotem testów to Enterococcus hirae ATCC 10541.