Rodzaje odśnieżarek

Tegoroczna zima straszyła śniegiem jeszcze w ostatnich dniach kwietnia. Wszyscy mamy nadzieję, że był to jednorazowy wybryk natury, jednakże nie da się ukryć, że zimowe zaspy są problematyczne dla dużej części społeczeństwa. Szczególnie tej posiadającej własną, sporą działkę. Świetnym rozwiązaniem dla zasypanych śniegiem podwórek, jest zakup odśnieżarki. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu urządzeń. Dzieli się przede wszystkim pod względem typu napędu. Wyróżniamy odśnieżarki elektryczne i spalinowe. Jak łatwo się domyślić te pierwsze zasilane są prądem, drugie benzyną.

Kategoria: Blog

odśnieżanie

Odśnieżarka elektryczna

Odśnieżarki elektryczne mają sporo zalet: są proste w serwisowaniu, nie trzeba ich tankować, nie wyrzucają chmury spalin oraz są znacznie cichsze od odśnieżarek spalinowym. Ogromnym ich plusem jest również niewielka waga, pozwalająca na łatwe wykonywanie manewrów, a co więcej na odśnieżenie schodów czy tarasu. Niestety mają one i swoje wady. Charakteryzują się nieco mniejszą sprawnością bojową. Może to wpływać na efekt ich pracy na mokrym lub głębokim i zamarzniętym śniegu. Minusem jest również fakt, że odśnieżarki elektryczne pracują jedynie zasilane wprost z sieci, zatem ich zasięg ograniczony jest przewodem.

Odśnieżarki spalinowe

Odśnieżarki spalinowe to zaawansowane urządzenia, pozwalające na usunięcie wysokich zasp usypanych z ciężkiego i mokrego śniegu. Istnieją dwa typy odśnieżarek spalinowych: jednostopniowe i dwustopniowe. Urządzenia jednostopniowe przeznaczone są do pracy na powierzchni utwardzonej. Sprawdzą się głównie na chodnikach i podjazdach. Mechanizmem odpowiadającym za prawidłową ich pracę jest świder, który jednocześnie zbiera, rozdrabnia i wyrzuca śnieg. Odśnieżarki spalinowe dwustopniowe sprawdzą się natomiast na rozległych posesjach. Wyposażone są one w podwójny mechanizm: świder zbierający śnieg oraz wirnik, pozwalający na jego rozdrabnianie i wyrzucanie. Największą zaletą odśnieżarek dwustopniowych jest silnik, umożliwiający skuteczne i szybie odśnieżanie.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.