Spalinowa czy elektryczna? Jaką kosiarkę kupić?

Kategoria: Blog

kosiarka

Osoby, które planują zakup swojej pierwszej kosiarki, często zastanawiają się, czy lepiej jest wybrać model elektryczny czy spalinowy. Wybór modeli w sklepach przyprawia o zawrót głowy i czasami naprawdę ciężko jest wybrać ten odpowiedni dla siebie. Czym kierować się wybierając kosiarkę na swoją działkę?

Kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne są najchętniej kupowane przez działkowiczów i właścicieli małych posesji. Mają one mniejszą moc, niż kosiarki spalinowe, jednak z tego powodu są zazwyczaj mniejsze, lżejsze i bardziej poręczne. Łatwiej się ich używa, łatwiej je również przenosić czy chować do garażu lub magazynka. Kosiarki elektryczne gorzej radzą sobie z mocno zapuszczonymi trawnikami i nierównym terenem, dlatego trawnik przy ich pomocy należy strzyc regularnie. Problematyczne może być też ciągnięcie się za nimi przewodu, którym podłączmy je do gniazdka. Jest to po prostu niewygodne, a w dodatku trzeba cały czas uważać, aby nie najechać na niego kosiarką. Zaletą kosiarki elektrycznej jest to, że jest dość cicha. Dlatego praca z nią jest przyjemna i relaksująca.

Kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe to nieco mocniejszy kaliber. Są o wiele skuteczniejsze w działaniu niż kosiarki elektryczne. Jeśli chcemy, by kosiarka była wydajna, powinniśmy wybrać model dostosowany parametrami do rozmiarów naszej działki. Zazwyczaj taka informacja podana jest w opisie danego modelu. Kosiarka spalinowa jest głośna, i praca z nią nie należy do najprzyjemniejszych. Zaleca się więc koszenie trawy w specjalnych słuchawkach. Jednak to naprawdę skuteczne narzędzie. Poradzi sobie nawet z najbardziej zapuszczonym trawnikiem, a także wszelkimi nierównościami terenu. Kosiarki spalinowe pozwalają zazwyczaj na regulację wysokości cięcia trawnika. Mają w wyposażeniu, lub można dokupić do niech specjalny kosz, do którego wpada ścięta trawa. Niektóre wyposażone są w tak zwany wyrzut boczny, dzięki któremu ścinana trawa sama „układa się” w rządkach wzdłuż ścieżki koszenia.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.