Tajniki czyszczenia ekstrakcyjnego

Kategoria: Blog

czyszczenie ekstrakcyjne

Pranie tapicerek meblowych, wykładzin lub dywanów można wykonywać na różne sposoby w zależności od tego, jakie zamierzamy osiągnąć efekty. Inne metody stosuje się w celu regularnego odświeżenia, a inne w celu usunięcia uporczywych plam. Czyszczenie ekstrakcyjne może być skuteczne w obu tych przypadkach, ponieważ usuwa zabrudzenia gromadzące się głęboko we włóknach materiału. Przeczytaj, jak ono przebiega.

Na czym polega czyszczenie ekstrakcyjne?

Czyszczenie ekstrakcyjne nazywane jest także natryskowo-ssącym. Polega na natrysku wody pod ciśnieniem wraz ze środkiem czyszczącym oraz błyskawicznym odsysaniem tego roztworu przy użyciu specjalnej dyszy. Właściwe przeprowadzenie zabiegu usuwa zabrudzenia, a także zapobiega powstawaniu zacieków, które często pojawiają się po ręcznym praniu materiałów meblowych i wykładzin. Czyszczenie ekstrakcyjne to również doskonały sposób na usunięcie plam, których nie dało się sprać w inny sposób. W całym tym procesie największe znaczenie ma ciśnienie. Im jest ono większe, tym więcej da się wypłukać brudu. Z kolei o sile odciągania wody z zabrudzonej powierzchni decyduje podciśnienie ssące. Przy niskim współczynniku pozostawia więcej wody na materiale. Natomiast wysoki poziom ssania sprawi, że będzie on od razu suchy. Dodatkowo przed czyszczeniem materiału z długim włosiem można użyć miękkiej szczotki, która zwiększy skuteczność usuwania brudu. Pranie ekstrakcyjne jest bardzo efektywne i przy zastosowaniu odpowiednich środków czyszczących nie ma negatywnego wpływu na materiał.

Zalety używania odkurzaczy piorących

Podczas prania ekstrakcyjnego stosuje się środki o niewielkim stopniu pienienia, które nie pozostawiają po sobie osadu. Najbezpieczniej jest używać specyfików polecanych przez producentów odkurzaczy piorących. Proces czyszczenia ekstrakcyjnego różni się od tradycyjnego odkurzania dywanów i początkowo może sprawiać pewne trudności. Wynika to z tego, że trzeba dopasować szybkość przesuwania rury do poziomu dostarczania i zasysania wody. Za szybkie lub za wolne ruchy mogą pozostawiać plamy wody, jednak bez problemu usunie się je po ponownym przejechaniu. Zabrudzenia zebrane podczas ekstrakcji dostarczane są do pojemnika z wodą. Takie czyszczenie dywanów, wykładzin, tapicerek samochodowych i mebli tapicerowanych dodatkowo zapewnia ochronę przed odkładaniem się kurzu oraz rozwojem mikroorganizmów. Z tego powodu odkurzacze piorące są szczególnie alergikom. Po całym procesie nie trzeba dodatkowo odkurzać materiału na sucho.

Czyszczenie ekstrakcyjne można wykonywać samodzielnie przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Jeśli nie jesteś pewny, czy chcesz zainwestować w taki odkurzacz albo potrzebujesz go tylko raz na jakiś czas, możesz go u nas wynająć na dobę, weekend lub kilka dni. To bardziej opłacalna opcja niż zlecenie wyprania kilku mebli lub dywanów zewnętrznej firmie, ponieważ w takiej sytuacji ceny rosną w zależności od liczby i rodzaju czyszczonych materiałów.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.