Czy warto kupować odkurzacz uniwersalny?

Kategoria: Blog

odkurzacz uniwersalny

Kiedy rozpoczyna się wiosna a wraz z nią sezon remontowy, wzrasta sprzedaż odkurzaczy uniwersalnych. Chociaż nie jest to sprzęt tani, użytkownicy twierdzą, że wart jest każdej ceny i nie wyobrażają sobie już prac w domu i garażu bez niego. Czym jest odkurzacz uniwersalny i dlaczego tak mocno podbił serca użytkowników?

Pomocnik podczas remontu…

Odkurzacz uniwersalny jest bardzo solidny. Mocny silnik zasysa nawet kamienie i mały gruz, a rura to cierpliwie wytrzymuje.  Dlatego też odkurzacze uniwersalne są genialnymi pomocnikami podczas remontu. Tam, gdzie zwykły odkurzacz zniszczyłby się przez brud, pył i ostre odpady, odkurzacz remontowy pozostaje niewzruszony. Można nim także sprzątać powierzchnie wilgotne i płyny. Świetnie radzi sobie również z okruszkami gipsu, gładzi czy tynku. Wiele odkurzaczy da się podłączyć bezpośrednio do sprzętów budowlanych, aby na bieżąco usuwały pył. Posiadają one funkcję parkowania – przerywają pracę, gdy na chwilę odkładamy sprzęt.

… i na co dzień

Odkurzacz  uniwersalny to również idealny pomocnik w życiu codziennym. Jego perfekcyjne zasysanie pozwala na dokładnie posprzątanie rozsypanej ziemi do kwiatków, mąki czy rozbitego szkła. Natychmiastowo wciągnie też rozlaną wodę w wypadku zalania łazienki czy kuchni. Odkurzacz uniwersalny jest niezastąpiony przy sprzątaniu auta. Z bagażnika co do włosa wyciągnie psią sierść i naniesione błoto. Wysprzątamy też nim bezstresowo podłogę w garażu czy piwnicy. Wciągnie roztopiony śnieg wwieziony na oponach, turlające się po podłodze śrubki i góry trocin po ostatnim majsterkowaniu. Niektóre odkurzacze posiadają także funkcje wydmuchu. Sprawdzą się więc świetnie przy jesiennym sprzątaniu liści. Do odkurzaczy uniwersalnych można dokupić różnorakie końcówki, które jeszcze bardziej ułatwią sprzątanie i sprawią, że będzie ono  jeszcze bardziej efektywne.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.