Jak wybrać mop parowy?

Mop parowy różni się od tradycyjnego szczególną budową. W budowie przypomina on nieco pionowy odkurzacz. Wyposażony jest w zbiornik na wodę, pompkę oraz grzałkę, dzięki której woda jest podgrzewana do odpowiedniej temperatury. Następnie zostaje ona wytłoczona w postaci pary na zmywaną powierzchnię. Mopy parowe mają bardzo wiele zalet. Są proste w użyciu, ekologiczne, a przede wszystkim pozwalają na wyczyszczenie nawet najcięższych zabrudzeń.

Kategoria: Blog

mycie podłóg

Ważne parametry

Kupując mop parowy najlepiej wybierać urządzenia markowe od producentów, cieszących się ogólnym zaufaniem producentów. Decydując się na urządzenie wyższej jakości mamy pewność, że poradzi on sobie z różnymi rodzajami powierzchni. Niektóre model mają możliwość odpięcia głowicy i używania jedynie dyszy. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w trakcie czyszczenia fug. Nim zdecydujemy się na jakiś konkretny model, warto sprawdzić również inne parametry. Istotny jest rodzaj głowicy, szczególnie funkcjonalna będzie głowica giętka, za pomocą której łatwo będzie dotrzeć do trudnych zakamarków. Jeżeli zależy nam na łatwym operowaniu i podnoszeniu mopa, bardzo istotną kwestią staje się również jego waga. Aby użytkowanie nie było problematyczne, zwróćmy także uwagę na pojemność zbiornika na wodę oraz możliwość wyboru trybu działania w zależności od czyszczonej powierzchni. Jest to podstawą efektywnego sprzątania na zróżnicowanych nawierzchniach.

Mop parowy, a podłoga drewniana

Podłoga drewniana wymaga specjalnej pielęgnacji, dlatego wielu konsumentów zastanawia się czy korzystanie z mopa parowego nie zaszkodzi jej strukturze. Oczywiście mopy parowe są dedykowane dla podłóg drewnianych, a także dla paneli laminowanych, jeśli urządzenie posiada odpowiednie ustawienia.  Nim dokonamy zakupu warto zorientować się czy wybrany przez nas model posiada odpowiednie funkcje.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.