Zalety odkurzacza kominkowego

Kategoria: Blog

odkurzacz kominkowy

Posiadacze kominka wiedzą ile przynosi on radości. Jest coś pierwotnego i fascynującego w obserwowaniu płonącego ognia. Kominki w domach często nie pełnią funkcji grzewczej, tylko właśnie ozdobną. Stąd tak popularne stało się montowanie biokominków w mieszkaniach. Mieszkańcy bloków chcą mieć chociaż namiastkę prawdziwego kominka w swoim domu. Jego szczęśliwi posiadacze wiedzą, że trzeba z niego raz na jakiś czas usunąć spopielone drewno. A nie jest to łatwe zadanie.

Czyszczenie kominka

Popiół należy usuwać z kominka nie tylko ze względów estetycznych. Zapycha on kanały wentylacyjne dostarczające tlen do środka, a jest on niezbędny do uzyskania ognia. Popiół nie jest najwdzięczniejszą substancją do sprzątania. Jest bardzo lekki, przez co przy gwałtowniejszym ruchu unosi się w powietrzu i brudzi wszystko wokół. Nie można go sprzątać przy pomocy zwykłego odkurzacza, gdyż zapchałby jego delikatne mechanizmy przywierając do nich. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze temperatura popiołu. Czasami okazuje się, że jakieś drobne elementy jeszcze się w nim żarzą i mogą po prostu przepalić worek w zwykłym odkurzaczu. Dlatego aby bezpiecznie usuwać popiół należy pomyśleć o zakupie odkurzacza kominkowego.

Z pomocą odkurzacza

Odkurzacze kominkowe są odpowiedzią na wszystkie wyżej wymienione problemy. Są wykonane z materiałów żaroodpornych, nie ma więc obaw, że ukryte resztki żaru uszkodzą odkurzacz, lub spowodują jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Ssawkę wkłada się bezpośrednio do wygaszonego kominka, aby usunąć popiół, jego pylenie się jest więc ograniczone do minimum. Odkurzacze kominkowe mają dużą moc, która pozwala na zassanie nawet większych, niedopalonych kawałków drewna. Dzięki ich sile można doczyścić dokładne wszelkie rowki, kąty i zagłębienia w kominku, nie ma więc obaw, że jakikolwiek jego element będzie zapchany.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.