Gdzie znajdują zastosowanie odkurzacze piorące?

Kategoria: Blog

odkurzacz piorący

Odkurzacze piorące to wielofunkcyjne urządzenia, które łączą możliwość jednoczesnego odkurzania i prania. Wykorzystuje się je np. do czyszczenia ekstrakcyjnego, które polega na spryskaniu powierzchni środkiem czyszczącym i odessaniu proszku wraz z rozpuszczonym brudem. Odkurzacze piorące dobrze radzą sobie z różnymi typami zabrudzeń, a poza tym mogą być wykorzystywane na różnych powierzchniach. Kiedy warto z nich korzystać i gdzie mogą się przydać?

Do czego służą odkurzacze piorące?

Wśród najpopularniejszych zastosowań odkurzaczy piorących wymienia się pranie dywanów, wykładzin i chodników. Ponadto te uniwersalne urządzenia dobrze sprawdzają się również przy praniu mebli tapicerowanych oraz foteli samochodowych. Odkurzacze piorące w zależności od potrzeb można stosować do prania na mokro lub sucho. W razie potrzeby mogą też działać jak standardowe odkurzacze.

Odkurzacze piorące do zastosowań domowych

Uniwersalne odkurzacze piorące świetnie zdają egzamin w prywatnych domach i mieszkaniach. Mogą sprawdzić się u każdego, niemniej szczególnie warto w nie zainwestować w przypadku dzielenia przestrzeni z czworonogami. Poza tym okazują się niezastąpione w domach alergików. Oferowane przez nas w Szczecinie odkurzacze piorące nie tylko usuwają brud, ale także eliminują roztocza. Są zatem skuteczniejsze w walce z alergenami od zwykłych odkurzaczy, a ich użycie zajmuje znacznie mniej czasu niż tradycyjne pranie dywanów lub tapicerek.

Profesjonalne zastosowania odkurzaczy piorących

Odkurzacze piorące dobrze się spisują także w zastosowaniach komercyjnych. Korzystają z nich profesjonalne firmy sprzątające, które zajmują się utrzymaniem czystości w budynkach o dużej powierzchni. Tego typu sprzęty wykorzystuje się m.in. przy sprzątaniu biur, hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych.