Jaki poziom bezpieczeństwa zapewniają kosiarki?

Kategoria: Blog

nowe kosiarki

Każdy z nas choć raz korzystał z kosiarki. I choć jej obsługa nie jest wymagająca, podczas koszenia trawy istnieje niemałe ryzyko wystąpienia różnych wypadków. Z tego powodu warto wiedzieć, jak bezpiecznie korzystać z tego urządzenia. W tym artykule omawiamy funkcje bezpieczeństwa kosiarek oraz przedstawiamy porady dotyczące ich użytkowania.

Różne typy zabezpieczenia kosiarek

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów kosiarek. Każdy z nich ma swój własny zestaw zabezpieczeń. Na przykład, niektóre modele są wyposażone w system zabezpieczający przed przewróceniem, który zatrzymuje ostrza, jeśli kosiarka się wywróci. Dodatkowo niektóre kosiarki są wyposażone w wyłącznik awaryjny, za pomocą którego można szybko wyłączyć silnik w nagłych przypadkach.

Przepisy zapewniające bezpieczeństwo kosiarek

Oprócz funkcji bezpieczeństwa wbudowanych w kosiarki, istnieją również regulacje zapewniające ich bezpieczne użytkowanie. Na przykład w Polsce wszystkie kosiarki muszą spełniać określone wymogi bezpieczeństwa, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży. Wymagania te obejmują minimalny limit prędkości ostrzy kosiarki, maksymalny poziom hałasu oraz minimalną moc wyjściową dla kosiarek elektrycznych, których sprzedaż w Szczecinie, oferuje nasza firma. Dodatkowo wszystkie kosiarki muszą posiadać osłonę bezpieczeństwa wokół obszaru ostrza.

BHP obsługi kosiarek

Gwarancją bezpieczeństwa korzystania z kosiarki jest również przestrzeganie pewnych zasad. Pierwsza z nich odnosi się do tego, aby przeczytać instrukcję obsługi przed użyciem kosiarki. Ponadto ważne jest, aby podczas obsługi kosiarki nosić odpowiednią odzież, taką jak długie spodnie i buty o zamkniętych palcach. Wreszcie, istotne znaczenie ma to, aby zawsze trzymać dzieci oraz zwierzęta z dala od działających kosiarek.