Jak często serwisować kosiarki?

Kategoria: Blog

serwis kosiarek

Największy wpływ na niezawodną pracę kosiarek ma ich właściwa eksploatacja. Dotyczy nie tylko korzystania z urządzeń zgodnie z przeznaczeniem, ale i też ich regularnej konserwacji. Przeglądy stanu technicznego kosiarek powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku. Najlepiej robić to tuż przed rozpoczęciem sezonu, ale dobrze pomyśleć też o konserwacji przed nadejściem zimy. Jeśli jednak chcesz, aby sprzęt służył Ci jak najdłużej, zadbaj o niego po każdym koszeniu. Stosunkowo niewiele pracy musisz włożyć w to, by utrzymać kosiarkę w dobrym stanie przez lata.

Podstawowa zasada konserwacji kosiarek

Dla sprawności kosiarek kluczowe znaczenie ma ich czyszczenie. Z tego powodu staraj się regularnie usuwać resztki trawy i ziemi, zalegające pomiędzy ostrzami i pod zabudową urządzenia. Możesz do tego wykorzystywać sprężone powietrze, dzięki któremu skutecznie pozbędziesz się skoszonych pozostałości nawet z trudno dostępnych miejsc. Pamiętaj jednak, by pod żadnym pozorem nie korzystać z myjek ciśnieniowych. Woda może uszkodzić niektóre elementy urządzenia, dlatego lepiej nie ryzykuj.

Coroczny serwis kosiarki – jakie czynności powinien obejmować?

W ramach corocznego serwisu kosiarki powinieneś sprawdzić stan poszczególnych części urządzenia. Jeśli nie jesteś typem majsterkowicza lub nie masz na to czasu, skorzystaj z pomocy fachowców. W Szczecinie serwisem kosiarek zajmujemy się kompleksowo w naszym autoryzowanym salonie urządzeń Karcher oraz Stiga. W ramach okresowego przeglądu technicznego oferujemy m.in.:

  • dokładne czyszczenie podzespołów kosiarki,
  • ostrzenie lub wymianę noży tnących,
  • czyszczenie lub wymianę filtra paliwowego, lub powietrza,
  • wymianę oleju silnikowego,
  • czyszczenie układu zapłonowego,
  • regulację i smarowanie linek,
  • konserwację układu jezdnego.