Profesjonalne urządzenia wysokociśnieniowe – różnice pomiędzy zimną, a gorącą wodą

Kategoria: Blog

myjka ciśnieniowa

Myjki ciśnieniowe wykorzystywane są zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. W tym pierwszym przypadku przydają się do umycia samochodu, posesji, tarasu, okna, a czasem elewacji. Znacznie szersze zastosowanie znajdują w przemyśle, przy czym tutaj sięga się po myjki profesjonalne, tłoczące wodę nawet trzy razy szybciej niż najlepsze urządzenia domowe. A woda, co istotne, może być zarówno zimna, jak i gorąca.

Profesjonalne myjki zimnowodne nadają się do sprzątania w największych pomieszczeniach, takich jak hale produkcyjne i magazynowe, zakłady przetwórstwa żywności czy przemysłowe kuchnie. Rolnikom przydadzą się do czyszczenia zabudowań gospodarczych, a ekipom budowlanym do usuwania zabrudzeń np. z betonu podczas prac remontowych. Ale nie tylko. Mycie koparek czy wywrotek opuszczających plac budowy powoli staje się już normą. Myjki takie, dzięki bardzo wysokiemu ciśnieniu, mogą też nawet usunąć rdzę i kamień z metalowych powierzchni. Trzeba jednak zaznaczyć, że niektórych zabrudzeń nie zmyją tak skutecznie, jak myjki z gorącą wodą.

Zalety ciepłowodnych myjek wysokociśnieniowych

Gdy chcemy odtłuścić albo odkazić brudną powierzchnię za pomocą urządzenia zimnowodnego, musimy sięgnąć po środki chemiczne. Tymczasem w przypadku myjki wysokociśnieniowej z podgrzewaniem wody okażą się one zbędne. Oznacza to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim – ekologiczność. Nie zatruwamy otoczenia zbędnymi detergentami, które mogłyby negatywnie wpłynąć na glebę i wody głębinowe.

Gorąca woda, tłoczona pod bardzo wysokim ciśnieniem, sama w zupełności wystarczy do realizowania takich zadań jak:

  • czyszczenia silników i części samochodowych,
  • zmywanie olejów i smarów, także tych zaschniętych albo zapieczonych,
  • czyszczenie silosów zbożowych i paszowych,
  • mycie rur, kanałów, zbiorników komunalnych,
  • czyszczenie basenów.

Zimą natomiast gorąca woda przydać się może do rozmrażania różnego rodzaju przepustów. Jak więc widać, myjki tego rodzaju posiadają szereg przewag nad zimnowodnymi i warto rozważyć zakup takiego właśnie modelu.