Urządzenia akumulatorowe – dlaczego nie ma od nich ucieczki?

Kategoria: Blog

kosiarka

Urządzenia działające dzięki umieszczonym w nich akumulatorom są znacznie wygodniejsze w użyciu niż te, które wymagają stałego podłączenia do gniazdka elektrycznego. Ich atuty docenić może na przykład ktoś, kto często używa narzędzi ogrodowych. Czy chodzi o dmuchawę do liści, podkaszarkę czy piłę elektryczną, ciągnący się za nami kabel może stać się naprawdę irytujący. Szczególnie w dużych ogrodach, gdzie na dodatek musielibyśmy używać kilkudziesięciometrowych przedłużaczy.

Przy czym kabel przeszkadzać może nie tylko na zewnątrz. Nawet w przypadku prac remontowych w pomieszczeniach o wiele wygodniej korzysta się z elektronarzędzi pracujących na akumulatorze. Zwłaszcza gdy przemieszczamy się z danym urządzeniem, wchodzimy na drabiny albo pracujemy w trudno dostępnym miejscu.

Sceptycznie nastawieni będą wymieniać wady urządzeń akumulatorowych, takie jak mniejsza wydajność czy ograniczony czas pracy. Jednak czas przynosi postęp i każda kolejna generacja akumulatorów będzie lepsza od poprzedniej. Dzisiejsze sprzęty nie odbiegają mocą i wydajnością od swoich elektrycznych odpowiedników. a nowe urządzenia projektowane są tak, by zużywać także jak najmniej energii. A co za tym idzie, by czas pracy na jednym ładowaniu proporcjonalnie rósł. Jednocześnie coraz krótszy staje się czas ich ładowania. Szybkie ładowarki to dziś standard w sprzęcie odpowiedniej klasy.

Poza tym nawet bez technologicznych przełomów można znacząco ułatwić sobie korzystanie z urządzeń akumulatorowych. Jak? Posiadając kilka akumulatorów. Gdy jeden dostarcza energii do urządzenia, kolejne się ładują i czekają na swoją kolej. Wspomnieć też trzeba, że coraz wyraźniej widać na rynku tendencję do ujednolicania akumulatorów. A jeśli dysponować będziemy kilkoma akumulatorami, które kompatybilne są ze wszystkimi urządzeniami, jakich używamy, z łatwością zadbamy o to, żeby zawsze mieć możliwość skorzystania z dowolnego narzędzia.