Co to są myjki wysokociśnieniowe

Kategoria: Blog

myjka-cisnieniowa

Myjka wysokociśnieniowa to urządzenie wykorzystywane w gospodarstwie domowym do czyszczenia powierzchni, przy pomocy strumienia wody pod zwiększonym ciśnieniem. Taki system posiada zalety, które sprawiają, że urządzenia te są używane coraz częściej i stają się standardowym wyposażeniem wśród sprzętu czyszczącego.

Ciśnienie wytwarzane przez urządzenie to nawet 15-20MPa. Jest to siła wystarczająca by bez uszkodzenia powierzchni np. tarasu czy muru, usunąć z niej uporczywe zanieczyszczenia. Do tego łagodne detergenty polecane do myjek ciśnieniowych zwiększają efektywność całego przedsięwzięcia i doprowadzają powierzchnie do stanu czystości, nieosiągalnej przez inne klasyczne metody czyszczenia.

Metoda działania

Myjkę przed użyciem podłącza się do źródła wody za pomocą zwykłego węża ogrodowego. W urządzeniu specjalna pompa zwiększa ciśnienie wody i wtłacza ją do pistoletu wysokociśnieniowego. Skierowanie końcówki urządzenia na pożądaną powierzchnię efektywnie usuwa z niej brud. Źródłem wody dla myjki nie musi być woda wodociągowa, można czerpać ją także z przykładowo oczka wodnego. Niestety wiąże się to z dużym ryzykiem zanieczyszczenia filtra i uszkodzenia myjki, dlatego z tego rozwiązania warto korzystać tylko w ostateczności. Odpowiednio konserwowane urządzenie może sprawnie działać przez lata.

Są dwa rodzaje myjek ciśnieniowych: do użytku domowego oraz do zastosowań profesjonalnych. W pierwszym przypadku myjka służy do okazjonalnego czyszczenia powierzchni takich jak elewacje, budynki czy pojazdy. Dla większych i bardziej wymagających obiektów przeznaczone są o wiele droższe myjki profesjonalne. Charakteryzują się one większą mocą i lepszą jakością materiałów, z których są wykonane. Do myjek ciśnieniowych w zależności od zapotrzebowania można dokupować różne końcówki, np. klasyczne lance natryskowe, szczotki zwykłe lub obrotowe, gąbki, zwiększające precyzyjność urządzenia. Myjki ciśnieniowe są proste w obsłudze, dlatego świetnie sprawdzają się na co dzień i ułatwiają efektywną pielęgnację najbliższego otoczenia.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.