Must-have w domu. Stanowisko do prasowania

Kategoria: Blog

Stanowisko do prasowania

Prawdopodobnie w każdym domu można znaleźć żelazko i deskę do prasowania. Wiele osób widząc profesjonalne stanowisko do prasowania zastanawia się, czym różni się ono od tradycyjnego zestawu, a przede wszystkim: dlaczego jest od niego droższe. To żaden chwyt marketingowy. Stanowisko do prasowania to wielofunkcyjne, praktyczne urządzenie, przypominające te, które można znaleźć w najlepszych hotelach i pralniach.

(Nie)zwykła deska

Stanowisko do prasownia znacząco ułatwia i przyspiesza prasowanie. A dzieje się to dzięki użyciu pary. Stanowisko do prasowania ma dwie ważne funkcje. Pierwsza to nadmuch pary, dzięki któremu można szybko i skutecznie prasować delikatne materiały. Użycie zwykłego, rozgrzanego żelazka szybko zniszczyłoby jedwab czy tiul. Dzięki mocnemu nadmuchowi pary można też w łatwy i szybki sposób uprasować grube, albo poskładane materiały. Druga istotna funkcja to… odsysanie pary. Dzięki niemu materiały po prasowaniu nie są wilgotne. Połączenie parownicy i deski do prasowania pozwala na 50% szybsze prasowanie, niż przy pomocy tradycyjnej metody. Stanowiska do prasowania od dobrych producentów są dopracowane w najmniejszym szczególe. Wygodnie mogą uch używać zarówno prawo jak i leworęczne osoby, da się w nich wygodnie wyregulować wysokość deski, a cała konstrukcja nie ślizga się po podłodze i jest niezwykle stabilna.

Tylko prasowanie?

Stanowisko do prasowania sprawia, że w obowiązek ten praktycznie nie wkłada się wysiłku, a czynność jest wyjątkowo skuteczna. Widać to zwłaszcza na trudnych do wygładzenia materiałach, takich jak np. len. Stanowisko do prasowania wysokiej jakości to jednak coś więcej, niż deska z parownicą. Parownice da się odpiąć od deski, a dzięki systemowi różnych nakładek używać jej do czyszczenia parowego całego domu. Umyjemy więc dokładnie podłogę, okna, grzejniki czy płytę kuchenną. Kupując stanowisko do prasowania dobrej marki wyposażamy więc dom w wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu można łatwo utrzymać porządek.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.