Czysta i zadbana tapicerka: odkurzacz parowy

Kategoria: Blog

odkurzacz parowy

Chyba każdy z nas chce mieszkać w czystym i ładnym mieszkaniu. Wszelkiego rodzaju plamy, pojawiające się na podłodze czy ścianach wpływają negatywnie na jego estetykę. Dlatego waśnie większość osób kupuje różne urządzenia wspomagające utrzymanie porządku w domu, samochodzie i garaży: odkurzacze automatyczne, myjki do okien a nawet myjki ciśnieniowe. Coraz chętniej kupowanym urządzeniem w ostatnich latach są odkurzacze piorące.

Uciążliwe plamy

O ile wino rozlane na podłodze łatwo jest zetrzeć wilgotną gąbką, o tyle nie jest to już takie proste w przypadku dywanu czy narożnika. Napój szybko wchłania się w materiał i tworzy nieestetyczną plamę. Wiele gospodyń domowych zazwyczaj szybko próbuje usunąć ją mokrą ścierką, jednak nawet przy użyciu dużej ilości wody to przegrana walka. Jeśli nie mamy możliwości wysuszyć danego mebla, problem jest jeszcze większy – tapicerka może zacząć gnić od nadmiaru wilgoci. Kierowcy doskonale znają problem zabrudzonej od jedzenia tapicerki w aucie. Plamy z soczku wylanego na siedzenie przez malucha czasami nijak nie da się usunąć.

Pomoc pary

Do usuwania takich trudnych plam idealnie sprawdzi się odkurzacz piorący. Urządzenie z powodzeniem usuwa plamy z dywanów, mebli, tapicerki samochodowej i innych miejsc. Zamiast wody, zabrudzenie traktowane jest parą pod ciśnieniem, która jest następnie odsysana wraz z brudem. Para wnika głęboko w sploty i włókna tapicerki i jest o wiele skuteczniejsza w czyszczeniu niż pocieranie materiału ściereczką z zewnątrz. Odkurzacz piorący jest chętnie kupowany nie tylko jak rozwiązanie na plamy. Idealnie też odświeża meble i utrzymuje je w ładnym stanie. W kurzu i brudzie, który zbiera się w zakamarkach mebli i w tapicerce idealne warunki do życia mają roztocza, powodujące u wielu osób alergie. Dzięki częstemu czyszczeniu mebli możemy się ich w dużej mierze pozbyć. Najlepsze odkurzacze parowe można także wyposażyć w przystawkę do mycia okien, stają się więc urządzeniami multi funkcjonalnymi.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.