Czy warto inwestować w myjkę ciśnieniową

Dzięki myjce ciśnieniowej szybko i bez większego wysiłku możemy usunąć brud zarówno ze schodów, jak i z podjazdu, elewacji czy samochodu. W tego typu urządzeniach nie wykorzystujemy pracy własnych rąk, ale energię strumienia wody. Ciśnienie wody w myjce, którą możemy nabyć na potrzeby gospodarstwa domowego wynosi 50-130 barów. Dla porównania w instalacji domowej ciśnienie wynosi około 3 barów. Ponadto myjka skonstruowana jest w taki sposób, że nie ma konieczności schylania się w celu wyczyszczenia nawierzchni, czy wchodzenia po drabinie, jeśli element do mycia znajduje się powyżej naszego wzrostu.

Kategoria: Blog

karcher

Jak działa myjka natryskowa?

Myjkę wysokociśnieniową podłącza się zazwyczaj zwykłym wężem ogrodowym do ujęcia wody.  W jej korpusie znajduje się pompa, pozwalająca na uzyskanie odpowiedniego ciśnienia wody. Woda pod zwiększonym ciśnienie, doprowadzana jest do pistoletu natryskowego specjalnym, wysokociśnieniowym przewodem.  Do pistoletu można podłączyć różne końcówki, zależnie od wykonywanej pracy. Jednym z czołowych producentów urządzeń wysokociśnieniowych jest firma Karcher. Wśród myjek Kercher znajdziemy różnego typu końcówki, które dobieramy w zależności od wykonywanej pracy. Do dyspozycji są .in. lance natryskowe, końcówki ze szczotami zwykłymi lub obrotowymi, gąbki.

Gdzie stosować myjki wysokociśnieniowe

Urządzenia wysokociśnieniowe charakteryzują się szerokim wachlarzem zastosowań. Sprawdzają się w czyszczeniu kostki brukowej i kamienia z mchów. Najlepsze efekty otrzymamy używając w tym celu dyszy rotacyjnej. Czyszcząc kostkę należy kierować strumień wody pionowo z odległości 20-30 cm od podłoża. Myjki są niezastąpione w pielęgnacji samochodu. Najpierw należy spryskać karoserię aktywną pianą, a następnie pozostawić ją na jakiś czas. Następnie spłukujemy auto płaskim strumieniem, zachowując bezpieczny dla lakieru dystans. Myjka ciśnieniowa niezastąpiona jest również podczas mycia rowerów, maszyn, narzędzi i mebli ogrodowych, motocykli, skuterów, schodów, kamiennych murków, basenów oraz fasad domów.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.