Zalety myjek wysokociśnieniowych

Kategoria: Blog

Myjki wysokociśnieniowe zrewolucjonizowały sprzątanie. Te genialne urządzenia znajdują się na wyposażeniu każdej szanującej się firmy sprzątającej. Coraz wiece osób kupuje je jednak na użytek prywatny. Dlaczego myjki wysokociśnieniowe stały się tak popularne?

Delikatnie i skutecznie

Myjka ciśnieniowa, jak sama nazwa wskazuje, zmywa brud wodą pod wysokim ciśnieniem. Dzięki mocnemu strumieniowi wody robi to niezwykle efektywnie i dokładnie. Jest to więc sposób na delikatne czyszczenie wrażliwych na chemię powierzchni. Zamiast szorować niektóre elementy gąbką nasączoną silnymi detergentami wystarczy potraktować je wodą pod ciśnieniem. Jest to perfekcyjne rozwiązanie by wyczyścić np. zabytkową posadzkę czy delikatną karoserię samochodu. Są różne rodzaje myjek. Lepsze modele mogą dodatkowo podgrzewać wodę. Dzięki temu brud schodzi jeszcze łatwiej. Przykładem mogą być tłuste plamy np. z oleju czy smaru. O wiele efektywniej zmywa się chociażby talerze po tłustym sosie, gdy z kranu leci ciepła woda, niż zrobić to przy pomocy zimnej. Myjki z podgrzewaniem są przeważnie droższe niż te bez niego. Jednak dzięki temu, że czyszczą efektywniej, robią to krócej. Zużywają więc mniej wody i prądu, przez co ich zakup zwraca się o wiele szybciej. Na rynku od lat dostępne są myjki od czołowych producentów i tanie podróbki do kupienia w supermarketach, zwłaszcza w sezonie letnim. Do tych drugich należy podejść z przymrużeniem oka. Po pierwsze, nie maja one idealnie dobranych parametrów, by czyściły skutecznie, a bo drugie zrobione są z bardzo niskiej jakości materiałów. Urządzenia szybko zużywają się i psują, a firmy-krzaki nie mają swoich wyspecjalizowanych serwisów, w których można by było dokonać naprawy.

Jeszcze mocniej!

Jeszcze inne modele myjek ciśnieniowych umożliwiają użycie detergentów. To myjki do zadań specjalnych. W miejscach, w których możemy pozwolić sobie, a wręcz niezbędne jest użycie jak najskuteczniejszego czyszczenia, myjki wysokociśnieniowe w zestawie z wysokiej jakości detergentami nie mają sobie równych.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.