Jak polubić prasowanie

Prasowanie, jak większość tego typu zajęć domowych nie jest naszym ulubionym zajęciem. Istnieją dwie szkoły prasowania: tuż po wysuszeniu lub tuż przed założeniem. Niezależnie jaką metodę preferujemy, możemy sprawić, że prasowanie będzie mniej uciążliwe i nieprzyjemne.

Kategoria: Blog

prasowanie

Kilka podstawowych rad

O łatwość prasowania można zadbać już podczas prania. Wystarczy, że będziemy dbać o to, aby nie ładować pralki do pełna. Dzięki temu nasze rzeczy będą lepiej wyprane i jednocześnie mniej pomięte. Warto również pamiętać, aby w jednym praniu nie umieszczać ubrań lekkich i delikatnych oraz ciężkich. Po zakończonym cyklu od razu wyciągnijmy rzeczy z pralki i mocno strzepnijmy. Kiedy, po wysuszeniu ubrań, przystępujemy do ich prasowania, zwracajmy uwagę na metki. Zawsze podana jest na nich odpowiednia temperatura prasowania. Świetnie sprawdza się sortowanie ubrań według wymaganej temperatury prasowania.  Jeśli nie jesteśmy pewni czy temperatura żelazka nie jest zbyt wysoka, zróbmy test jego czubkiem na niewidocznej, wewnętrznej części ubrania. Dobrym nawykiem jest również prasowanie wzdłuż włókien tkaniny. Należy unikać kolistych ruchu i zbyt mocnego nacisku żelazka. Wszystko to może powodować niepotrzebne rozciąganie się tkaniny.

Właściwy sprzęt

Aby prasowanie przebiegało sprawnie konieczny jest specjalnie przeznaczony do tego sprzęt, czyli dobre żelazko i prasowalnica. Naszą pracę może znaczeni ułatwić bogato wyposażone  stanowisko do prasowania firmy Kärcher. Składa się ono z deski do prasowania, żelazka parowego oraz parownicy. Deska posiada funkcję nadmuchu, zabezpieczającą przed tworzeniem się zagnieceń i znacznie ułatwiającą nam pracę. Funkcja ta sprawdza się przede wszystkim podczas prasowania bardzo delikatnych materiałów, takich jak jedwab czy tiul. Ponadto wykorzystanie technologii aktywnego odsysania pary sprawia, że wyprasowanie ubrania można od razu układać w szafie. Nawet te wykonane z grubych, wielokrotnie złożonych tkanin. Załączona do zestawu parownica pozwala na łatwe i ekologiczne czyszczenie różnych powierzchni.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.